понедельник, 8 октября 2018 г.

Місячник бібліотек


«Шкільна бібліотека – центр розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського)


Навчально-виховний комплекс
«Марганецька загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів № 5 – дошкільний навчальний заклад»
Марганецької міської ради Дніпропетровської області
вул. Історична, 37, м.Марганець, Дніпропетровська область, 53400,
тел.(05665) 5-81-82, факс: 5-81-82, Е-mail: srednyayashkola5@gmail.com
Код ЄДРПОУ 24613954
НАКАЗ

02.10.2018                                                                                                 № 212

Про проведення щорічного
місячника  шкільних бібліотек

       На виконання  наказу  Міністерства  освіти  і науки  України  від  12.08.2014 № 931 «Про проведення щорічного місячника шкільних бібліотек», відповідно до  листа Інституту модернізації змісту освіти від 19.07.2018 № 211/10-2510, відповідно до наказу «Про проведення щорічного
Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек в закладах освіти міста» №262 від 02.10.2018 року у жовтні  в Україні буде проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – центр розвитку дитини», присвячений видатному українському  педагогу-гуманісту, вченому зі світовим ім’ям В. О. Сухомлинському. З метою створення шкільної бібліотеки центром розвитку дитини та сприяння реалізації  основних пріоритетів Нової української школи, розвитку цінності громадянського суспільства, творчих обдарувань особистості, надання дітям можливості проявляти свої нахили і здібності,  

НАКАЗУЮ:

1.   Келипенко Т.М., педагогу – організатору:
1.1.Забезпечити участь у  Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – центр розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського), жовтень 2018 року.
1.2. Довести до відома педагогічного колективу зміст листа Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» 19.07.2018 № 211/10-2510 «Рекомендації щодо проведення в 2018 році Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» (Додаток 1, надісланий закладам у серпні 2018 року), до 10.10.2018 року.
3.1.       1.3. Результати проведення місячника висвітлити на шкільних сайтах та узагальнену інформацію надіслати на електронну пошту georgievna.mn@gmail.com ,
    до 05.11.2018 р.

2. Деревцовій Н.С., бібліотекарю навчально – виховного комплексу:

2.1.         Узяти участь у міському семінарі для бібліотекарів закладів загальної середньої освіти за темою: «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини», 25.10.2018р. з 10.00 у  Марганецькій гімназії.
2.2.         Забезпечити участь закладу у виставці-вернісажі «Місто майстрів», присвяченої 100-річчю від дня народження В. О. Сухомлинського. Роботи (номінації: народна вишивка, писанкарство, плетення з лози, вироби з соломи, петриківський розпис, різьблення по дереву) надати 17.10.2018р. до 15.00. до КЗ «ЦКПР».
2.3.         Спланувати заходи щодо проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек в навчально – виховному комплексі   і забезпечити їх виконання.
3.      Відповідальність за  виконання даного наказу покласти на педагога-  організатора  Келипенко Т.М., контроль залишаю за собою.

Директор навчально – виховного
комплексу «Марганецька загальноосвітня
школа І-ІІІ ступенів №5 –
дошкільний навчальний
заклад»  Марганецької
міської ради Дніпропетровської області                              Н.М.Гавронська

З наказом ознайомлені:
Деревцова Н.С.
Келипенко Т.М.
















    Додаток № 1                                                                                                                                                                                                                                                                  до наказу директора
           навчально – виховного комплексу «Марганецька  ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 – ДНЗ»
                                                                                           від 02.10.2018 р. № 212

Міністерство освіти і науки України
Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти»
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України

Рекомендації щодо  проведення в 2018 році
Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек
З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек,   починаючи з 2014 року, започатковано щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931).
Упродовж  попередніх  років цей захід проводився за певною тематикою. У 2018 році місячник присвячено видатному українському педагогу-гуманісту, вченому зі світовим ім’ям В. О. Сухомлинському з нагоди    100-річчя від дня його  народження. Відповідно до рішення 39-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО  про відзначення 28 вересня  2018 р. на рівні ЮНЕСКО 100-річчя  від  дня народження Василя Сухомлинського та  Постанови  Верховної  Ради України  від 8 лютого 2018 р.  № 2287-VIII «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році» Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек  – 2018 буде відбуватися під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського).
Особливо гострою  в сучасному світі є проблема творчого розвитку особистості. Кожна країна дбає про творчий потенціал всього суспільства і кожної людини зокрема. Саме цій меті підпорядкована діяльність освітянських закладів, пріоритетним завданням яких є розвиток творчих обдарувань особистості, надання їй можливості проявляти свої нахили і здібності.
В. О. Сухомлинський приділяв велику увагу творчому розвитку кожної дитини, спираючись на загальнолюдські, громадянські цінності,  дбав про забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного формування особистості, виховання соціально зрілого громадянина України.
І тут важлива роль належить школі, яка покликана формувати життєві компетентності учня, розвивати його як гармонійну особистість. Адже лише творчо мисляча людина здатна до самовдосконалення, широкого сприйняття світу, розв'язання будь-яких завдань.
Шкільна бібліотека, як обов'язковий структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти, є однією з ланок у системі формування творчого учня, найповнішого розкриття його здібностей і нахилів. Її діяльність спрямована на виховання творчих індивідуумів з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей, формування гармонійно розвиненої особистості дитини, набуття нею соціального досвіду. Шкільні бібліотекарі створюють комфортні умови для повноцінного інтелектуального спілкування дітей і підлітків, сприяють поповненню їхнього інформаційного багажу, надають творчий простір для проведення дозвілля. Залучаючи дитину до читання, сучасна бібліотека не тільки відкриває шляхи до важливих джерел інформації, але й робить значно важливішу справу – сприяє творчій самореалізації особистості. Саме творчість є найважливішою складовою успішної, всебічно розвиненої особистості, тому головною метою діяльності шкільної бібліотеки є створення умов для розвитку такої людини, її духовного зростання та творчої самореалізації засобами книги. Нині в Україні відбуваються зміни в системі роботи бібліотеки: пропонується новий зміст та підходи, впроваджуються нові форми та напрями роботи.
Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти реалізації  основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формуванню покоління, яке здатне вчитися протягом усього життя, продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності, розвивати цінності громадянського суспільства.
У місячнику братимуть участь шкільні бібліотекарі, представники обласних державних адміністрацій, органів управління освітою, директори закладів загальної середньої освіти, методисти з бібліотечних фондів, громадські організації.
Загальний науково-методичний супровід організації та проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек забезпечують Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України та головний координаційний науково-методичний центр мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України – Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського.
Результати місячника будуть висвітлені на Всеукраїнському вебінарі, що відбудеться в листопаді 2018 року за підтримки ТОВ «Майкрософт Україна». З метою поширення інформації про Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек буде підготовлено спеціальний випуск науково-методичного часопису «Шкільна бібліотека плюс».
Інформацію про проведені заходи, фоторепортажі, статті, сценарії, вірші відповідно до заявленої тематики рекомендуємо надсилати до 20 листопада 2018 року на електронну адресу Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського  metodist08@i.ua
                                             
Рекомендовані заходи в рамках
Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек
Робота шкільних бібліотек з виховання творчої особистості учнів передбачає поповнення бібліотечного фонду документами з різних галузей знань, зорієнтованих на формування освіченої людини, в тому числі виданнями  В. О. Сухомлинського, популяризацію літератури з питань  розвитку творчих здібностей учнів серед вчителів та батьків, проведення масових науково-практичних заходів з цієї тематики (семінари, цикли бесід, огляди літератури, усні журнали, дискусії, диспути, діалоги тощо), організацію фестивалів, конкурсів, ярмарків, майстер-класів, що стимулюють творчий розвиток дитини.
Рекомендуємо бібліотекарям закладів загальної середньої освіти спільно з педагогічними колективами, письменниками, закладами культури та громадськими організаціями провести змістовну роботу щодо організації в рамках Всеукраїнського місячника на обласному (міському) рівні таких заходів:
-                            конференції «Реалізація педагогічних ідей В. О. Сухомлинського щодо творчого самовираження дитини»;
-                            круглого столу «Розвиток творчих здібностей учнів  засобами шкільної бібліотеки»;
-                            семінару «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»;
-                            конкурсів дитячих ілюстрацій до оповідань та казок                                                      В.О. Сухомлинського «Малюю улюблену казку»,  «Казка на кінчику пензля»;
-                            флешмобу «Читаємо Сухомлинського»; 
-                            виставок дитячої творчості «Місто майстрів», «Юні умільці нашого міста»;
-                            створення в шкільних бібліотеках релаксійних зон «Територія творчості» з наданням дітям наборів для творчості, розмальовок, ігор тощо;
У закладах загальної середньої освіти шкільними бібліотекарями можуть бути організовані такі заходи:
-                             круглі столи «Творчість В. О. Сухомлинського – дітям», «Формування, підтримка й розвиток дитячої творчості засобами книги і мистецтва», «Творча особистість – майбутнє нації»; 
-                            бесіди «Дітям про В. О. Сухомлинського», «Криниця людської мудрості В. О. Сухомлинського»,  «Як виховати  творчого читача?»;
-                             тиждень родинного читання «Я прочитаю тобі казку» (діти читають батькам казки В. О. Сухомлинського);
-                            літературна подорож «Казковий світ Василя Сухомлинського»;
-                            організація книжкових виставок   до 100-річчя від дня народження                    В. О. Сухомлинського – «Василь Сухомлинський – дітям»,                         «Великий педагог,  великий Добротворець», «Його вічний слід на землі»;
-                            організація тематичних книжкових виставок, що  сприяють розвитку творчості дітей: «Креативні ідеї для творчості», «Саморобки своїми руками»,  «Академія  домашнього умільця», «Від книжки до творчості», «Майстерня умілих рук»;
-                            організація виставок творчих робіт учнів: «Я – творча дитина»,  «Мистецтво, що випромінює радість», «Шедеври маленьких умільців», «Мозаїка творчих ідей», «Власні ручки роблять модні штучки», «Карнавал яскравих барв»;
-                             організація родинних виставок-вернісажів «Місто майстрів», «Творимо всією родиною»;
-                            створення віртуальної фотогалереї  «Творчість читачів»; 
-                            проведення конкурсів казок  «Юний казкар», авторської поезії  «Юні поети», літературних творів «Мої перші рядки», малюнків «Кольорова  феєрія», буктрейлерів ( відеороликів за мотивами улюбленої книжки);
-                            створення рубрики на сайті бібліотеки «Творчість читачів»;
-                            проведення анкетування серед батьків «Чи знаєте Ви інтереси своїх дітей?»;
-                            день бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо»;
-                            вистави бібліотечного театру «Казки театрального королівства»,  завдяки яким  читачі розвивають свої творчі здібності, пробують себе як актори, режисери, сценаристи;
-                            майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва  – техніки рукоділля, азів орігамі, виготовлення іграшок-саморобок, листівок, сюрпризів, виробів з паперу,  бісеру, вишитих виробів набивною або килимковою технікою;
-                            підготовка і розповсюдження рекомендаційних списків (у вигляді буклетів, закладок), що інформуватимуть про нову літературу та актуальні статті, присвячені розвитку творчої особистості учня;
-                             організація зустрічей з видатними діячами,  творчість яких допомагає дітям зрозуміти велике значення літератури і мистецтва у житті людини, сприяє розширенню їхнього кругозору, формуванню гуманістичного світогляду, кращих особистісних якостей, вихованню любові до читання, доброго художнього смаку на прикладах кращих творів української та світової літератури і мистецтва;
-                            розміщення на інформаційному стенді навчального закладу, сайті (блозі)  бібліотеки матеріалів з теми Всеукраїнського місячника;
-                            заохочення  кращих читачів бібліотеки, які долучилися до організації та проведення місячника.
З метою поширення інформації про Всеукраїнський місячник методисти з бібліотечних фондів можуть розмістити на сайтах обласних державних адміністрацій інформацію про проведені заходи, матеріали про кращий  досвід роботи шкільних бібліотек і подати їх для публікації в науково-методичних часописах «Шкільна бібліотека плюс», «Шкільна бібліотека», «Шкільний бібліотекар».
Активна участь шкільних бібліотекарів областей України у Всеукраїнському місячнику «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського) сприятиме консолідації зусиль шкільних бібліотек України у створенні умов для розвитку й самореалізації кожної особистості, формуванню покоління, яке здатне вчитися протягом усього життя, продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності, розвивати цінності громадянського суспільства.



Комментариев нет:

Отправить комментарий